Međimurska Sportska Mreža, NK Nedelišće i MESAP Nedelišće, a sve pod pokroviteljstvom Općine Nedelišće organiziraju 1. izdanje Golmanskog hakla. Golmanski Hakl će se održati 28. lipnja na MESAP-u u Nedelišću. Prijave za Golmanski Hakl traju do četvrtka u 10h. Nakon toga napravit će se skupine i svaki prijavljeni natjecatelj dobit će kratka pravila natjecanja. Golmanski program počinje u subotu od 8:30 sati. Također, svaki natjecatelj od 2010 do 2018. godišta na poklon će dobiti ulaznicu za Terme Sveti Martin.
Golmani, ali i onih koji to žele postati barem na jedan dan, imaju mogućnost pokazati svoj golmanski, ali i pucački talent.
Što je Golmanski hakl?
Golmanski hakl je natjecanje golmana, ali i onih koji barem na jedan dan žele upoznati golmanski svijet. Posebnost ovog turnira je što nema favorita. Svaki golman će na Haklu pokazati svoje golmanske, ali i pucačke sposobnosti. Golmanski hakl igra se na terenu od 18m na golove veličine 7m, 5 m i 3. (ovisno o kategoriji). Golman u trenutku udarca mora loptu staviti na označenu liniju peterca ili lopta mora biti u samom prostoru linije 5 metara.
https://www.youtube.com/watch?v=Xv_BejHxp5Y
Svaki meč traje 5 minuta. Kod seniora i juniora meč traje 7 minuta.
Golmanski hakl igra se u više kategorija u svakom godištu zasebno. Ako u nekoj kategoriji neće biti dovoljan broj prijavljenih spaja se sa godištem prema pravilniku HNS-a (npr. ako u kategoriji 2013. godište neće biti dovoljan broj natjecatelja, spaja se sa godištem 2012.)
- Seniori (28.6.)
- U18 (2007. – 2009.) (28.6.)
- 2010. godište (28.6.)
- 2011. godište (28.6.)
- 2012. godište (28.6.)
- 2013. godište (28.6.)
- 2014. godište (28.6)
- 2015. godište (28.6)
- 2016. godište (28.6.)
- 2017. godište i mlađi (28.6.)
Prijave, kotizacija i nagrade
Prijave su upravo krenule, a možete ih izvršiti na broj 099 440 2093 (Viber, WAPP, SMS). Kod prijave navedite ime i prezime vratara te godinu rođenja.
U kotizaciju od 10€ po igraču za dječje kategorije uključeno je toplo jelo, osvježavajuće piće, vrijedna nagrada za sudjelovanje, puno utakmica, brojnih osmijeha, novih prijateljstva, a oni najbolji dobit će posebne nagrade. Prijave se primaju do 26. lipnja u 10h, a upiti svakog dana. Ovakvo iskustvo golmani u ovim krajevima još nisu doživjeli, stoga nemojte se dvoumiti.
Golmani koji pucaju jedni drugima definitivno unose novu dimenziju u natjecanje.
– Golmanske bombe: Golmani s jakim udarcima pokušavaju iznenaditi suparnike snažnim i preciznim udarcima, testirajući koliko je teško nadmašiti kolege golmane.
– Golmanski refleksi: Ključni za golmanske perfomanse, omogućavaju brzu reakciju na šuteve.
– Brzi udarac: Golmani se izmjenjuju u brzom udaraca, pružajući si međusobno što manje vremena za pripremu, što bi rezultiralo dramatičnim i neočekivanim situacijama. Svekupno će meč trajati 6 minuta.
– Ovaj format natjecanja je sigurno uzbudljiv i pokazuje svestranost golmana u različitim situacijama. Moglo bi se dogoditi da vidimo neke od najimpresivnijih golova i obrana, dok golmani testiraju svoje kolege na nove i uzbudljive načine.
Golovi od 3m predviđeni su za kategorije 2016., 2017., 2018. godište
Prikaz golmana na golu od 5m prilikom udarca drugog vratara koji se nalazio 13m udaljen.
Na natjecanje se mogu prijaviti i oni koji nisu golmani, ali u sebi imaju ljubav prema ovoj poziciji.
Nikola Lukman