Međimurje Press
Sport+

Nesretan poraz košarkaša Međimurja

Košarkaši Međimurja bili su tako blizu, a na kraju su ostali bez pobjede u 1. kolu novog prvenstva Grafičar iz Ludbrega povratnik u drugoligaško natjecanje, slavio je na kraju u susjedskom derbiju 87-92 (22-18, 25-22, 25-22, 15-30).

Kao što kretanje rezultata sugerira, naši pomlađeni sastav koji brani boje međimurske košarke u drugoligaškoj konkurenciji, kontrolirao je igru i rezultat u velikom dijelu utakmice. Međutim, nevjerojatna šuterska preciznost gostiju u zadnjih pet-šest minuta utakmice (7 zabijenih trica) donijela im je najprije priključak, a onda u zadnjih minuti i pol i potpuni preokret rezultata.

Pod vodstvom Palića i Hrena na playmakerskim pozicijama, te Kranjčecom i Zaspanom pod košem, te uigranim akcijama i brzim kontranapadima u kojima se opet isticao Šarić, Međimurje je u nekoliko navrata imalo dvocifrenu prednost, najviše +14 razlike. Međutim, nismo uspjeli u tim trenucima prelomiti utakmicu, već su gosti nekako uvijek pronalazili način da ostanu u utakmici. Pet minuta prije kraja bilo je još +10 za naš sastav, ali Ludbrežani se nisu željeli predati.

Forsirali su šut za tri poena i to im se ovaj put isplatilo.

U zadnjoj dionici utakmice posebice su se istakla dva međimurska igrača u redovima gostiju Lovro Novak i Bono Krušelj (najbolji strijelac susreta s 23 poena) koji su zabili važne koševe za povratak i pobjedu. Presudile su na samom kraju zadnje tri minute u kojoj smo usprkos +6 na semaforu, ostali bez prave ideje kako probiti obranu gostiju (samo 2 postignuta poena), dok su gosti zahvaljujući odličnom šutu dobili novu energiju i to se pokazalo odlučujućim.

Međimurje je igralo u sastavu: Šarić 12 (1×3), Hren 18 (1×3), Kranjčec 16, Maček -, Zaspan 14, Palić 22 (2×3), Balent -, Gašparić 5 (1×3), Pongrac -, Zember -, Rušnjak i Karamatić -Trener: S. Novak.

Iako bi nakon osvajanja kupa, ova početna prvenstva pobjeda donijela dodatno samopouzdanje našem mladom sastavu, puno vremena za žaljenjem nema, jer slijedi nova utakmica protiv sličnog protivnika, ali sada na gostovanju. U nedjelju Međimurje igra u Virovitici protiv Virke, koja je u prvom kolu izgubila -11 protiv pojačane Mladosti iz Đurđevca. Nezgodno gostovanje zbog dugog puta i domaćina koji je kombinacija nekoliko visokih mladih igrača i iskusnih šutera, tako da se neće biti lako vaditi, ali kako se kaže: „Na muci se poznaju junaci“.

Okvir

Finale Kupe regije Sjever 23. listopada u Čakovcu

Odmah utakmice 2. kola i gostovanja u Virovitici, slijedi „šlag“ uvodnog dijela sezone, a to je Finale kupa Krešimir Ćosić regije Sjever u kojem u srijedu 23. listopada kao domaćin u Čakovcu, Međimurje čeka pobjednika susreta polufinala Radnik-Varaždin (utakmica se igra 16. listopada u Križevcima).

Utakmica se igra u dvorani I. OŠ Čakovec vjerojatno s početkom u 18:30 ili 19 sati.

Bit će to košarkaška poslastica, jer bez obzira tko će slaviti u polufinalnom dvoboju i Radnik i Varaždin, obje ekipe najavile su borbu za naslov prvaka 2. ML Sjever, pa će zasigurno ova utakmica biti veliki izazov za mladu ekipu Međimurja.