Međimurje Press
Policija

Automobilom se zaletio u zid kuće

Jučer, 27. veljače u 22:50 sati u Pribislavcu, Ulici Ruđera Boškovića, policijski službenici Policijske postaje Čakovec uočili su osobni automobil, čakovečkih registarskih oznaka, kako krivuda prometnicom. Sumnjajući da vozač upravlja automobilom pod utjecajem opojnog sredstva, pokušali su zvučnim i svjetlosnim znacima upućenim sa službenog vozila zaustaviti vozača, ali je on nastavio vožnjom prema Ulici Zvonimira Baloga, gdje je skrenuo na makadamski put. Uslijed neprilagođene brzine osobinama i stanju ceste (zavoj, makadam, kolnik mokar) te vidljivosti (noć), u zavoju je izgubio nadzor nad upravljanjem te izletio izvan kolnika na travnatu površinu, gdje je prednjim dijelom automobila udario u zid kuće. U trenutku nesreće u kući su se nalazili ukućani koji u događaju nisu zadobili ozlijede.

Alkotestiranjem 43-godišnjeg vozača utvrđeno je kako je upravljao automobilom pod utjecajem alkohola u koncentraciji od 2,01 g/kg te je uhićen i priveden u policijsku postaju.

Zbog počinjenja nekoliko prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama, 43-godišnji vozač kažnjen je novčanom kaznom u ukupnom iznosu od 1 970  eura, uz izricanje zaštitne mjere zabrane upravljanja motornim vozilima B kategorije u trajanju od šest mjeseci.

Pu međimurska

Vezani članci

Komentirajte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Najnovije vijesti iz Međimurja