Projekt Udruge dragovoljaca i veterana domovinskog rata Republike Hrvatske pod nazivom „Pomozimo studentima – maturantima djeci hrvatskih branitelja kupnjom prijenosnih računala“, kako bi im se olakšalo njihovo studiranje realiziran je i za ovu godinu.
U petak 8. svibnja, u restoranu Terra Amoris u Zagrebu uz nazočnost Predsjednika UDVDR RH dr.sc Slavka Barića, gen.puk u miru, glavnog tajnika Marina Gregorovića, brig. u miru, Izaslanika Ministra hrvatskih branitelja generala u miru Ivana Zelića i donatora uručena su 42 prijenosna računala studentima -maturantima – djeci hrvatskih branitelja – članova Udruge za ovu 2026. godinu.

Projekt je proveden i u našoj Županiji, pa je tako delegacija naše Podružnice na čelu s predsjednikom gosp. Stjepanom Horvat i dopredsjednikom gosp. Josipom Jezernik te dobitnice računala sudjelovala na dodjeli. Iz Međimurja je do sada u okviru ovog projekta koji se provodi od 2008. godine prema kriterijima izvrsnosti i socijalnog statusa prijenosna računala primilo četrdeset studenata/ maturanata, a ove godine njih još dvije:
- KLARA Mladena JANČEC iz Male Subotice, studentica 4. godine Farmaceutsko -biokemijskog fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, i
- NINA Dražena CIRKVENČIĆ iz Male Subotice, maturantica 4. godine Ekonomsko- trgovačke škole u Čakovcu, koja zbog neodgodivih obveza nije mogla biti nazočna, pa je računalo preuzeo brat Filip.

Ovom prigodom je Predsjednik Udruge gen. Slavko Barić, dugogodišnjem donatoru računala gosp. Milanu Šečkoviću odvjetniku iz Zagreba uručio u znak zahvale Zlatnu plaketu Udruge.
U ime dobitnika računala zahvaljujemo svim donatorima, a posebno Ministarstvu hrvatskih branitelja koji su prepoznali ovaj vrijedan projekt i osigurali ove godine računala za našu djecu.
Projekt će se nastaviti i u idućoj školskoj/akademskoj godinu.
Foto: UDVDR
Tajnik podružnice
DRAŽEN TKALEC, struč.spec.ing.admin.chris.



